Charakteristika barev

15. listopadu 2008 v 16:56 | DIJÁNOHA |  colourfullky

Charakteristika barev (Barvy)

ČERNÁ
Smutek, ztráta, beznaděj a vše nevysvětlitelné, tajemstvím opředené, temné a hrůzostrašné. Je to barva smrti, která vyjadřuje opuštěnost a neodvratnost. Činí si nároky na vznešenost a důstojnost, je v drsném protikladu ke všemu, co je pestré, veselé, povzbuzující.
PP-Brrrrr=)Sice mám tuhle barvu ráda..ale...nahání strach:-)
BÍLÁ
Symbol čistoty, jasnosti, vznešenosti a nevinnosti. Zdůrazňuje existenci světla, rozpuštění veškeré hrubosti, stav dokonalého odmaterializování, vykoupení. Je také známkou nedotknutelnosti, citlivosti a chladné rezervovanosti. Je to barva pravdy, výrazem pro vnitřní vyjasnění a vyřešení nějaké nepříjemné situace, ruší staré myšlenkové struktury a připravuje tím nový začátek.
PP-Tuhle barvu mám taky docela ráda,ale že bych ji nějak nosila...a je to taky tim,že bych byla za chvilku jak prase:D
ŠEDÁ
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.
PP-Hmm..tak tuhle barvu mám mooc ráda:-)Sice šedá je neutral,ale mně připadá spíš na straně zla...každej má ale jinej názor no:-)
TYRKYS

Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.
PP-Fantazijní barva...to ji podle mně přesně vystihuje.Tyrkysku mam taky ráda,ale moc jí neholduji:-)
MODRÁ
Je to barva klidu, míru, uvolnění a rovnováhy. Uklidňuje, zjemňuje, ochlazuje, zlepšuje vnímání. Při meditaci podporuje schopnost zážitků a otevírá ducha intuici a dojmům, které jsou na vyšší úrovni. Modro nebe otevírá ducha a duši a dává blažený pocit vnitřní svobody, je to barva touhy, odevzdanosti, víry, oddanosti Bohu a věrnosti.
PP-Klid a mííír...to zní tak krásně co...tak modrá se u mně ve skříni vyskytuje hoooodně často.Tadle barva s mi prostě líbí:-)
INDIGO
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.
PP-Nevěděla jsem,jak přesně tuhle barvu označit.Je to prostě něco mezi modrou a fialovou....Indigo se u mně teda nevyskytuje..možná malililinko:-)
FIALOVÁ
Symbolizuje změnu, překročení a přenesení se jinam. Je to sjednocení dvou opačných pólů, soutok dvou sil. Je to barva inspirace, mystiky, magie a kouzla. Sjednocují se tu dva protiklady - modrý klid a červená pohonná síla. Ale představuje také žal, pokání, odříkání a odvrácení se od světských požitků. Bledá "lila" symbolizuje pravou lásku k bližnímu a obětavost.
PP-Tuhle barvu miluju,ta se u mně vyskytuje v hojném počtu=)Barva magie a kouzla...to abych se náké naučila=)
HNĚDÁ
Je to barva země. Odpovídá potřebě bezpečí, tepla a útulnosti, spojené s touhou po jednoduchém klidném a s přírodou spjatém životě. Hnědá je také symbol odříkání, askese ale také je to barva mateřství. Znamená stabilitu, zajištění, dar růstu, reality. Světle hnědá a béžová vyjadřuje dobrosrdečnost a ochotu pomoci, též plachost a zdrženlivost.
PP-Tuhle barvu mam taky ráda...resp. se mi líbí její tóny od světlý až po tmavou..mám hnědé oči a hnědé vlasy..takže můžu kombinovat s oblečením=)
ŽLUTÁ
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje, uvolnění a osvobození. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.
PP-Tahle barva se u mně bohužel moc nevyskytuje:-)Ale zase působí pozotivně+ na paměť,ta

kže popřemýšlím o zavedení do mé skříně=)
ZLATÁ
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.
PP-Velkorysost,šlechetnost...hmmm..tak tuhle barvu mám leda tak na prstýnku či řetízku,ale na oblečení fakt ne=)A jestli jo tak o tom nevím:-D
ZELENÁ
Barva přírody, bujné vegetace a probouzejícího se jara, symbolizuje hojnost, růst, nový začátek a rozvoj. Pohled na zelenou uklidňuje nervy, oživuje oči, posiluje smysly a dává pocit klidu a zotavení. Je smiřující, zušlechťující, vzbuzuje důvěru. Je-li hluboká a tmavá, znamená také integritu, důstojnost a stabilitu, vážnost, uplatnění a prestiž. Je barvou silné vůle a zvýšení tělesného výkonu a pružnosti. Ctižádostivost, spolehlivost, dobrá schopnost kritiky a výrazná snaha o zajištěnou budoucnost. Zlepšuje schopnost koncentrace a uklidňuje nervozitu a vznětlivost.
PP-příroda,vegetace...tuhle barvu zbožňujuuuu...výskyt:hojný=)
ČERVENÁ
Teplá červená je symbolem chuti do života, je výrazem emocí a lásky k smyslovému životu, zážitkům, zdolávání nesnází a dobyvačnosti. Smysly pociťují tuto barvu jako vzrušení, touhu, žádostivost. Je silný, smysly podporující energický dárce, který působí povzbudivě, podněcuje a stupňuje tělesnou sílu a výkonnost ve všech oblastech. Stupňuje vědomé zážitky a city. Červená odpovídá životní síle, pocitu vlastní hodnoty a sebedůvěry ve vlastní talent a možnosti. Dělá člověka hovorného, snaživého, vášnivého a dodává mu aktivitu při zahálčivosti.
PP-Láska,láska,láska.Tahle barvička se u mně také docela vyskytuje:-)
RŮŽOVÁ
Symbolizuje lásku, náklonnost a oddanost v srdeční úrovni, bez pudové smyslnosti. Je to barva něhy, jemnosti a oddanosti. Je to barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů. Může však narušovat vztah k realitě a vědomé odvrácení se od vážných věcí života. Zvyšuje chuť na sladké.
PP-Ehm..tak tuhle barvičku moc nemusím...je pro mně sladká no ale neříkám že je ošklivá:-)
ORANŽOVÁ

Je to symbol veselí, optimismu a radosti ze života. Je to teplá, pozitivní a povzbuzující barevná energie, která velmi pomáhá proti depresím, pesimismu, nespokojenosti, pocitům nechuti a letargie. Zvětšuje pocit živosti, ctižádostivost, chuť k aktivitám a dopomáhá k odvaze a síle. Je to také barva mladistvosti a zdraví, která podněcuje k zážitkům a dobrodružstvím. Oranžová barva značí optimistickou chuť do života, citové teplo a otevřenost k bližním. Pomáhá přemoci citové výbuchy a nastolit zpátky sebekontrolu. Je to barva sebedůvěry, nadšení, odvahy.
PP-Veselo.Optimismus.Tuhle barvu mám snad nejraději hned po černé=)Výskyt:velmi hojný=)
MERUŇKOVÁ
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíž barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.
PP-Enrgieee.Tahle barva mi teda celkem splývá s normální oranžovou,ale když chcete
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama